| Pozostałe | Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli urządzanie garderoby

Pozostałe

Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli urządzanie garderoby

Jak urządzić garderobę?Garderoba w ogóle nie musi być dużym pomieszczeniem, żeby zmieścić w niej wszystkie rzeczy i utrzymać w nich ład. Jednakowo dobrze możemy na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w innym pokoju. W przypadku, gdy mamy zamiar oddzielić garderobę od sypialni, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne. Jak urządzić wnętrze garderoby?Jak będzie wyglądać swoja […]

Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli urządzanie garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba w ogóle nie musi być dużym pomieszczeniem, żeby zmieścić w niej wszystkie rzeczy i utrzymać w nich ład. Jednakowo dobrze możemy na nią przeznaczyć wnękę w ścianie w innym pokoju. W przypadku, gdy mamy zamiar oddzielić garderobę od sypialni, możemy zdecydować się na drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie wyglądać swoja garderoba, zależne jest głównie od tego, co będziemy tam magazynować. Decyzja o tym, czy potrzeba nam dużo drążków na wieszaki, regałów bądź szuflad, zależna jest od tego, jakiego rodzaju rzeczy mamy. Warto również zastanowić się czy będziemy potrzebować dodatkowego miejsca na jakieś urządzenia, jak np. żelazko czy deska do prasowania.

W sytuacji, gdy garderoba nie zajmie wiele miejsca, dobrym wyborem jest kupno szafy na wymiar. Jest to rewelacyjny sposób na zmaksymailzowanie przestrzeni na swoje ubrania, a także przeróżne przedmioty. Świetnym pomysłem okażą się meble na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która znana jest z pojemnych szaf ubraniowych. Bardzo dobrym pomysłem jest też ładowna szafa narożna, która powiększy ilość niezbędnego miejsca do przechowywania swojej odzieży.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Warto również wstawić do Twojej garberoby drzwi przesuwne, nawet gdy jest to odzielne pomieszczenie. Pozwala to na zwiększenie dostępnej przestrzeni użytkowej. Tego typu drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest niezbędna do uchylenia klasycznych drzwi. Możemy postawić na gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar sprzedawane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Odpowiednio dobrane meble to nie wszystko. Należy zadbać także o odpowiednie oświetlenie pokoju. Niezwykle ważne jest, żeby światło docierało do wszystkich półek, a także zakamarków. Gdy dysponujemy niemałą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, musimy też zatroszczyć się o oświetlenie punktowe. Z ekonomicznego punktu widzenia dobrym wyborem są LED-y. Nie tylko zużywają one mało energii, ale dostępne są przeróżne rozwiązania, które umożliwiają ich montaż w różnych miejscach.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Istotny element każdej garderoby stanowi lustro. Duże lustro pełni dwa istotne zadania. Jest ono potrzebne w trakcie wyboru ubioru oraz zwiększa optycznie wnętrze. Gdy nie mamy miejsca na lustro stojące, możemy wybrać wiszące. Świetną decyzją jest również wybranie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowane jest lustro.

Pozostałe artykuły o sporcie i rekreacji:

recommended