| Akademia piłkarska soccer Inowrocław | Rwa kulszowa rehabilitacja

Akademia piłkarska soccer Inowrocław

Rwa kulszowa rehabilitacja

O rwie kulszowej myślimy najczęściej w kategorii zwalczania bólu, z jakim ona się wiąże. W praktyce jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że ona nie tylko sama w sobie jest jednostką chorobową. Jeśli chcemy z rwą walczyć skutecznie, musimy walczyć z jej przyczynami, a nie tylko z objawami. Dlatego też w pierwszej kolejności powinniśmy […]

Rwa kulszowa rehabilitacja
2 votes, 3.50 avg. rating (72% score)

Rwa kulszowa rehabilitacja (10)O rwie kulszowej myślimy najczęściej w kategorii zwalczania bólu, z jakim ona się wiąże. W praktyce jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że ona nie tylko sama w sobie jest jednostką chorobową. Jeśli chcemy z rwą walczyć skutecznie, musimy walczyć z jej przyczynami, a nie tylko z objawami. Dlatego też w pierwszej kolejności powinniśmy poszukać właśnie czynnika, który powoduje ucisk na nerwy.
Patologiczna krzywizna, dyskopatia, urazy – przyczyny ataku rwy kulszowej bywają różne. Warto więc wiedzieć, dlaczego w naszym przypadku do nich doszło. Jeśli jest to zła kondycja kręgosłupa – należy zacząć go wzmacniać. Jeśli mamy przepuklinę – należy ją usunąć. A jeśli wyskoczył nam dysk – dążyć do jego naturalnego powrotu do osi kręgosłupa. Warto też wiedzieć, że bez względu na przyczynę, z której pojawiła się rwa kulszowa rehabilitacja jest doskonałym sposobem na pozbycie się jej objawów. Taką rehabilitację należy odbywać pod okiem specjalisty, który zadba, aby każda część wykonywana była poprawnie.

Pozostałe artykuły o sporcie i rekreacji:

recommended